Montaż Klimatyzacji

To główny obszar naszej działalności. Nasza oferta obejmuje kompleksową propozycję obsługi klientów prywatnych, jak instalację klimatyzacji dla domu czy też mieszkania. Wykonujemy również kompleksowe rozwiązania typu zaprojektuj – wybuduj dla biur i obiektów przemysłowych. Obecnie pracujemy na wszystkich dostępnych na rynku typoszeregach urządzeń klimatyzacyjnych dla potrzeb dostosowania się i zaproponowania dla Państwa najbardziej optymalnych rozwiązań.


Oferta

  • doradztwo
  • wycena, projekt
  • montaż, obsługa oraz opieka gwarancyjna i pogwarancyjna urządzeń
  • serwis oraz naprawa
  • audyt i ekspertyzy


Bezpłatna wycena

Na przestrzeni lat prowadzenia działalności, kontaktu z klientem i nabytym ogólnym doświadczeniem pozwoliło Nam na opracowanie schematu i zaproponowanie Państwu Profesjonalny i sprawdzony system bezpłatnych wycen bez wychodzenia z domu. Zapraszamy do kontaktu, sprawdźcie Nas.

Uprawnienia

Firma Klimatech posiada niezbędne uprawnienia w zakresie f-gaz dla Personelu oraz Przedsiębiorstwa. Pracujemy wyłącznie na urządzeniach dla których posiadamy aktualną autoryzację oraz podpisane umowy Partnerskie z danymi Producentami. Materiały proponowane w przygotowanych dla Państwa ofertach posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczające do obrotu na terenie Unii EuropejskiejKlimatyzacja

do domu biura


Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

tel. kom. +48 883 760 200
e-mail: biuro@klimatech-gorzow.pl


Po więcej informacji zapraszamy Państwa do zakładki wiedza→

Pytania:

Czy klimatyzator grzeje ?

W chwili obecnej wszystkie klimatyzatory posiadają funkcje grzanie lecz nie wszystkie przystosowane są do pracy całorocznej. Jak to rozumieć? Producenci posegregowali urządzenia dla klientów o różnym wymaganiu, w konsekwencji dlaczego klient któremu nie zależy na ogrzewanie całorocznym a jedynie korzystanie z ogrzewania w porach przejściowych wiosna, jesień ma płacić za coś czego nie będzie używał. Natomiast jeśli naszą myślą będzie dobór urządzenia do pracy całorocznej nie ma takiego problemu. Na dzień dzisiejszy mamy szereg zadowolonych klientów domostw, firm a nawet hal produkcyjnych mających jako jedyne źródło ciepła urządzenia klimatyzacyjne.

Czy klimatyzacją można ogrzać dom ?

Tak oczywiście, rozwiniemy tutaj temat który opisaliśmy powyżej. Klimatyzator to nic innego jak pompa ciepła powietrze – powietrze, jego sprawność energetyczna jest na tyla wysoka że istnieją dofinansowania na zakup takich urządzeń co opiszemy w kolejnym pytaniu. Urządzenia te doskonale radzą sobie w naszym położeniu geograficznym, a ich nowoczesna technologia wspomagana zestawami zimowymi pozwala na efektywne samodzielne ogrzewanie budynków.

Czy klimatyzator to pompa ciepła ?

Zasada działania klimatyzatora oraz pompy ciepła jest taka sama. Klimatyzacja to pod względem technicznym rewersyjna pompa ciepła powietrze-powietrze, urządzenia te wykorzystują energię z otoczenia do ogrzewania lub chłodzenia pomieszczeń, co pozwala na oszczędności energii i obniżenie kosztów użytkowania. Na ogół przyjęto że klimatyzację przypisuje się do urządzeń chłodzących, a pompę ciepła do grzewczych. Prawda jednak jest taka, że klimatyzacja może również ogrzewać pomieszczenie, czym spełnia dokładnie taką samą funkcję, jak pompa ciepła powietrze-woda, natomiast pompa ciepła jest doskonałym urządzeniem do chłodzenia.

Dotacje na zakup i montaż klimatyzacji

Nowoczesne klimatyzatory działają z wykorzystaniem technologii inwerterowej. Oznacza to, że z technologicznego punktu widzenia urządzenia te działają na zasadzie pomp ciepła powietrze/powietrze, dzięki czemu mogą służyć zarówno do chłodzenia, jak i ogrzewania pomieszczeń. Wysoka wydajność nowoczesnych modeli klimatyzatorów sprawia, że zaliczamy je do energooszczędnych źródeł ciepła. To właśnie dzięki temu możemy korzystać z różnych programów ekologicznych. W obecnej chwili tzn. w roku 2024 możemy ubiegać się o dotację na montaż urządzeń klimatyzacyjnych z następujących programów.

– czyste powietrze

– mój prąd

– moje ciepło

– ulga termomodernizacyjna

– agroenergia

– grant OZE

Czy klimatyzacja z zewnątrz może zaciągać zapachy ?

Nie. Klimatyzator jest urządzeniem które ma za cel poprawić komfort bytowy pomieszczenia, zasada działania urządzenia polega na obróbce powietrza znajdującego się w danym pomieszczeniu, a sam układ instalacji łączący obydwie jednostki (wewnętrzna – zewnętrzna) jest układem zamkniętym

Czy klimatyzacja hałasuje ?

Poziom hałasu klimatyzacji na przestrzeni lat znacznie się zmniejszył.
W małych jednostkach montowanych w domach czy biurach u większości Producentów hałas klimatyzatora porównywalny jest z mikro-komputerem. W obecnych czasach głośność urządzeń klimatyzacyjnych regulują stosowne dyrektywy. Posiadanie zaś klimatyzacji pozwala na zamknięcie okien, czym eliminujemy omawiany hałas z otoczenia. Dzięki urządzeniom tym zyskujemy ciszę i czyste powietrze.

Czy klimatyzacja oszczędza prąd ?

Tak, jest to możliwe dzięki zastosowaniu technologii termodynamicznej, co oznacza odzysk energii naturalnie występującej w środowisku, inaczej rzecz biorąc z temperatury powietrza. Są to znaczne oszczędności przy płaceniu za energię, a jednocześnie można cieszyć się komfortem posiadania klimatyzacji (zwłaszcza w okresie letnim).

Czy przewymiarowanie klimatyzatora pozwoli na schłodzenie drugiego sąsiadującego pomieszczenia ?

Nie. Jest to podstawowy błąd. Sąsiadujące pomieszczenie może być tylko wspomagane a dostarczenie do niego chłodu to wytyczna wielu czynników. Natomiast znaczne przewymiarowane urządzenie prowadzi do samych nieszczęść pod kątem prawidłowej pracy chłodniczej i ma się ni jak z obróbką powietrza w sąsiednim pomieszczeniu.

Gdzie umieścić jednostkę zewnętrzną, skraplacz ?

Jednostka zewnętrzna powinna zostać umieszczona w odpowiednim miejscu umożliwiającym dostęp do czynności konserwacyjnych, urządzenie powinno być posadowione na stabilnych stelażach, nie powinno być również oddalone od jednostki wewnętrznej więcej niż podaje nam w kartach dtr. Producent.

Gdzie umieścić jednostkę wewnętrzną, parownik ?

Najważniejszym czynnikiem jest wyizolowanie tak zwanego przeciągu. W tym przypadku z pomocą przychodzą nam odpowiednie modele urządzeń które mają zaprojektowany swój własny wzór rozprowadzenia powietrza. Po za tym istotnym elementem jest informacja od samego inwestora o użytkowaniu danego pomieszczenia oraz ewentualnych przemeblowaniach.

Czy klimatyzacja oczyszcza powietrze ?

Urządzenia klimatyzacyjne nie tylko oczyszczają powietrze ale również usuwają zapachy i alergeny. Z pomocą przychodzi nam tutaj odpowiedni wybór filtrów, Producenci prześcigają się z ich rodzajami i dla tego w chwili obecnej na rynku jest olbrzymi wybór filtrów o różnorakim zastosowaniu. Na wyposażeniu klimatyzatorów w zależności od ich wyposażenia możemy również spotkać jonizatory, lampy UV i wiele innych dobroci.

Czym się różni jonizator od filtra ?

Filtry powietrza w urządzeniach klimatyzacyjnych służą do wychwytywania kurzu, pyłu oraz innych drobnych zanieczyszczeń znajdujących się w powietrzu (o wielkości 3 – 0,3 µm ). Filtry wykonuje się z różnego materiału o różnym przeznaczeniu, z tego też powodu mogą być one myte lub będą wymagać cyklicznej wymiany. Jonizator pełni dodatkową funkcję sterylizacji powietrza przy pomocy milionów spolaryzowanych jonów. W chwili zetknięcia się jonów z wirusami czy bakteriami powstają rodniki (OH) wchodzące w reakcję i przekształcające szkodliwe substancje w wodę (H₂ O). Wypuszczane przez klimatyzator powietrze jest znacznie czystsze i zdrowsze

Czy klimatyzacja jest bezpieczna dla zdrowia?

Urządzenie które zostało dobrze dobrane oraz zainstalowane w odpowiednim miejscu gdzie nie sięgnie nas przeciąg będzie bezpieczne dla naszego zdrowia, Jednocześnie powinniśmy zadbać o regularne serwisy gdzie należy się uporać z narastającymi zanieczyszczeniami oraz drobnoustrojami. Jeśli będziemy przestrzegać tych zasad nic nam nie grozi, natomiast mikroklimat utrzymujący się poprzez pracę klimatyzatora właśnie wpływa nam pozytywnie na zdrowie. Schładzając nam pomieszczenia w porze letniej oraz wyrzucając z nich nadmierną wilgoć pozwalają na funkcjonowanie w komfortowych warunkach.

Ile pomieszczeń schłodzi jeden klimatyzator ?

Urządzenie powinno być dostosowane swoją wydajnością do danego pomieszczenia w którym pracuje, tak aby chłodzenie jego było efektywne. Po za tym czujnik temperatury monituje temperaturę powietrza tylko w pomieszczeniu w którym jest zamontowane. Tak więc na jedno pomieszczenie powinna przypadać jedna jednostka wewnętrzna. Jest to prawidłowy dobór chłodniczy a przewymiarowanie urządzenia dla chęci korzystania z chłodu w innych pomieszczeniach zależy w znacznej mierze od od ich umiejscowienia i możliwości swobodnej cyrkulacji powietrza.

Jaki klimatyzator do domu ?

Najpopularniejszymi urządzeniami są klimatyzacje typu split. Określenie split oznacza dosłownie rozdzielone. Klimatyzator tego typu składa się z jednostki zewnętrznej nazywanej agregatem czy też skraplaczem oraz jednostki wewnętrznej zwanej parownikiem. Z naszego doświadczenia do domu wybierane są dwa typoszeregi urządzeń, jeden z nich najpopularniejszy to urządzenia naścienne oraz drugi typoszereg to urządzenia typu konsola.

Jaką klimatyzację wybrać do mieszkania ?

Klimatyzacja do mieszkania wybierana jest przez klientów w identyczny sposób jak klimatyzacja do domu opisana powyżej, jednakże montaż urządzeń w blokach obwarowany jest różnego rodzaju wymogami spółdzielni mieszkaniowych ( tutaj nie ma reguły ponieważ każda spółdzielnia ma swoje wewnętrzne przepisy na montaż takich urządzeń ). Dobór urządzeń obwarowany jest również dyrektywą tzw. decybelową oznacza to że zamontowane takie urządzenie zarówno parownik jak i skraplacz nie może przekroczyć danego narzuconego poziomu ciśnienia akustycznego.

Jak często należy serwisować klimatyzację ?

W przypadku nowych urządzeń to Producent narzuca harmonogram wykonywania takich prac i aby utrzymać gwarancję na urządzenie należy takie serwisy wykonywać. Natomiast wykonywanie serwisów pogwarancyjnych gdy jesteśmy zwolnieni z rygoru Producenta należy rozpatrzyć kilka czynników i dobrać odpowiedni cykl prowadzenia przeglądów. Dla najczęstszych wykonywanych inwestycji tzn. dla domostw czy biur, gdzie główną ich pracą będzie wyłącznie tryb chłodzenia serwis należałoby przeprowadzać razy do roku. W przypadku niektórych branż serwis powinien być wykonywany częściej, np. w sklepach, zakładach produkcyjnych, serwerowniach, lokalach gastronomicznych. Inny harmonogram będzie również obowiązywał gdy urządzenie klimatyzacyjne przeznaczone jest do pracy całorocznej, wtedy minimalny przegląd takich urządzeń powinien być wykonany na przełomie sezonów letniego oraz zimowego. Regularny serwis pozwoli Ci uniknąć awarii systemu, zniweluje rachunki za prąd oraz nie dopuści do rozwinięcia się grzybów i nieprzyjemnych zapachów.

Ile trwa montaż klimatyzacji ?

Montaż instalacji wraz z urządzeniem z reguły odbywa się w ciągu jednego dnia, jednak część montaży zaliczamy do montaży wymagających gdzie trasa instalacji jest tak dobrana że prace wymagają więcej czasu, precyzji, dodatkowych materiałów, rusztowań, podnośników itd.

Klimatyzacja do domu mieszkania i biura

Kontakt

tel. kom. +48 883 760 200
e-mail: biuro@klimatech-gorzow.pl

Gorzów Wlkp. Słubice Kostrzyna nad odrą Barlinek Dębno Skwierzyna Dobiegniew Międzyrzecz Międzychód Sulęcin Świebodzin