Montaż Pomp Ciepła

Nasza oferta obejmuje kompleksową propozycję obsługi klientów prywatnych, firm, instytucji publicznych czy większych przedsiębiorstw. Wykonujemy również kompleksowe rozwiązania typu zaprojektuj – wybuduj dla nietypowych rozwiązań Inwestycyjnych. Obecnie pracujemy na pompach powietrze – woda oraz na urządzeniach klimatyzacyjnych powietrze – powietrze do pracy całorocznej. Po więcej informacji zapraszamy Państwa do zakładki wiedzaNasza Oferta

  • doradztwo
  • wycena, projekt
  • montaż, obsługa oraz opieka gwarancyjna i pogwarancyjna urządzeń
  • serwis oraz naprawa
  • audyt i ekspertyzyUprawnienia

Firma Klimatech posiada niezbędne uprawnienia w zakresie f-gaz dla Personelu oraz Przedsiębiorstwa. Pracujemy wyłącznie na urządzeniach dla których posiadamy aktualną autoryzację oraz podpisane umowy Partnerskie z danymi Producentami. Materiały proponowane w przygotowanych dla Państwa ofertach posiadają niezbędne certyfikaty dopuszczające do obrotu na terenie Unii EuropejskiejPomoc w uzyskaniu dofinansowania

Nasza propozycja wychodzi naprzeciw Inwestorom którzy nie mają czasu, chęci lub po prostu nie chcą tracić energii na przechodzenie przez cały proces rekrutacji wniosków o dofinansowanie.Dbając o kontakt z klientem rozliczenia finansowe między stronami są z góry zaplanowane a realne rozliczenie następuje po zaksięgowaniu kwoty na Państwa koncie bankowym.
Masz pytania?

Skontaktuj się z nami

tel. kom. +48 883 760 200
e-mail: biuro@klimatech-gorzow.pl
Po więcej informacji zapraszamy Państwa do zakładki wiedza →

Czy pompę ciepła można odliczyć od podatku ?

Tak, zakup pompy ciepła można odliczyć od podatku w ramach ulgi termomodernizacyjnej. W ramach tej ulgi możemy odliczyć od podatku PIT szeroki wachlarz przedsięwzięć.


Warunki odliczenia pompy ciepła od podatku:

– musisz być podatnikiem płacącym podatek rozliczającym się na zasadach ogólnych, na podstawie stawki liniowej 19% lub być podatnikiem na ryczałcie.

– ulga dotyczy tylko modernizacji budynków jednorodzinnych.

– budynek musi być już oddany do użytku w momencie rozpoczęcia przedsięwzięcia termomodernizacyjnego.

– posiadasz faktury VAT potwierdzające zakup urządzeń i usług od podmiotów będących płatnikiem VAT.


Warunki wykluczające ze skorzystania z ulgi:

– zakup pompy ciepła został został zrealizowany z dofinansowania.

– poniesione koszty zostały zwrócone podatnikowi w jakikolwiek sposób.

– pompa ciepła została rozliczona jako koszt uzyskania przychodu w firmie.

– wydatek został odliczony od przychodu na podstawie ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym.

Jak odliczyć pompę ciepła od podatku?

Odliczenia pompy ciepła od podatku dokonuje się w zeznaniu rocznym PIT. W przypadku osób rozliczających się na zasadach ogólnych odliczenie następuje w zeznaniu rocznym PIT-36 lub PIT-37. W przypadku osób rozliczających się na zasadach liniowych odliczenie następuje w zeznaniu rocznym PIT-36L.

Aby skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej, należy dołączyć do zeznania rocznego PIT kopię faktur VAT dokumentujący poniesione wydatki. Odliczenia dokonuje się w zeznaniu za rok podatkowy, w którym poniesiono wydatek.

Jakie dofinansowanie do pompy ciepła ?

Rodzajów dofinansowań do pompy ciepła jest kilka poniżej krótki opis


Moje ciepła program obejmuje wsparcie zakupu i montażu pomp ciepła dla nowych budynków jednorodzinnych o podwyższonej klasie energetycznej. Jego celem jest popularyzacja OZE, ale także ograniczenie niskiej emisji powstającej w wyniku ogrzewania domów jednorodzinnych.

Program przeznaczony jest dla właścicieli lub współwłaścicieli nowych budynków jednorodzinnych. Dofinansowanie wynosi do 30% albo do 45% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 21 tys. zł na jedną współfinansowaną inwestycję. Wysokość dofinansowania jest uzależniona od rodzaju zainstalowanej pompy ciepła oraz posiadania przez Wnioskodawcę karty dużej rodziny.

Czyste powietrze wysokość dofinansowania zakupu i montażu pompy ciepła z programu Czyste Powietrze zależy od twoich dochodów. Z tym że maksymalna kwota dotacji uwzględnia termomodernizację przy jednoczesnej wymianie źródła pieca. To odpowiednio:

– do 66 000 zł – jeśli twój roczny dochód wynosi do 135 000 zł;

– do 99 000 zł – jeśli miesięczny dochód na osobę wynosi do 1894 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 2651 zł w gospodarstwie jednoosobowym;

– do 135 000 zł – jeśli miesięczny dochód na osobę wynosi do 1090 zł w gospodarstwie wieloosobowym i do 1526 zł w gospodarstwie jednoosobowym.

Dotacja Czyste Powietrze obejmuje pompę ciepła, panele fotowoltaiczne i kompleksową termomodernizację.


Ciepłe mieszkanie beneficjentami będą osoby fizyczne, właściciele lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych, najemcy lokali mieszkalnych należących do gminy oraz wspólnoty mieszkaniowe posiadające 3-74 lokali. Forma i kwota wsparcia na osoby fizyczne w zależności od dochodów to do 95% kosztów i do kwoty 43.900 zł. Natomiast dla wspólnot do 60% kosztów i do 375.000 zł. Nabór obowiązuje do 31.12.2026 roku lub do wyczerpania środków.

Agroenergia jeśli jesteś rolnikiem możesz starać się o dofinansowanie pompy ciepła o mocach powyżej 10 kW do 50 kW. Większą dotację uzyskasz przy jednoczesnym instalowaniu pompy ciepła z fotowoltaiką. To dodatkowe 10 000 zł wsparcia.

Dofinansowanie samej pompy ciepła wynosi do 20 proc. kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, w zależności od mocy planowanej instalacji:

– moc od 10 do 30 kW (włącznie) – do 20 proc. wartości inwestycji, ale nie więcej niż 15 tys. zł;

– moc od 30 do 50 kW (włącznie) – do 13 proc. kosztów przedsięwzięcia, ale nie więcej niż 25 tys. zł.

Z programu możesz skorzystać jako właściciel lub współwłaściciel jednorodzinnego budynku mieszkalnego. Jak również w lokalu mieszkalnym w budynku jednorodzinnym, z wyodrębnioną księgą wieczystą.

Czy pompa ciepła się opłaca ?

Za wyborem pomp ciepła przemawiają przede wszystkim liczby. Aby urządzenie mogło pracować musi być podłączone do zasilania i pobrać prąd do pracy natomiast z 1 kW energii pobranej z naszej sieci elektoenergetycznej (czyli takiej, za którą zapłacimy), wytworzymy nawet 4,5 kW energii cieplnej którą ogrzejemy nasz dom, czy też podgrzejemy wodę użytkową. Jest to możliwe dlatego że pompa ciepła powietrze-woda wykorzystuje energię z odnawialnego źródła energii, jakim jest powietrze. Jednak czy czerpanie ciepła z powietrza zewnętrznego np. podczas mroźnych zimowych dni jest możliwe? Odpowiedź może być zaskakująca – powietrze zawsze ma energię cieplną, nawet gdy na dworze panuje siarczysty mróz. Nowoczesne instalacje z pompami pozwalają na wydajną pracę układu grzewczego nawet przy temperaturach poniżej -25°C. Nie potrzeba nic więcej, by skutecznie ogrzać budynek.

Czy pompa ciepła może chłodzić ?

Tak pompy ciepła służą również do chłodzenia, natomiast największym problemem dla efektywnego wykorzystania pełni możliwości urządzeń jest wykonana instalacja wraz z odbiornikami. Co to znaczy? Najpopularniejszym typem ogrzewania jest podłogówka lub ogrzewanie grzejnikowe, takie rozwiązania przygotowane zostały dla potrzeb ogrzewnictwa a nie chłodnictwa co wiąże się z brakiem możliwości efektywnego chłodzenia. Dla czego? Praca w trybie chłodzenia wymaga wpuszczenie w instalację czynnika o niskiej temperaturze gdzie następuje tak zwany konflikt temperaturowy i możliwość kondensacji ( wykroplenia ). Taką sytuację będziemy obserwować w przypadku spotkania się dwóch różnych temperatur które w konsekwencji trafią na tak zwany punkt rosy co w przypadku podłogówki objawi się wytworzeniem po prostu wody na naszej przeuroczej podłodze.

Jest natomiast rozwiązanie które pozwoli w pełni wykorzystać zarówno ogrzewanie jak i chłodzenie, sposobem jest zaprojektowanie odpowiedniej instalacji oraz dobranie odpowiednich urządzeń zwanych klimakonwektorami.

Czy pompa ciepła jest głośna ?

Istnieje kilka rodzajów pomp ciepła takie jak powietrze-woda, grunt-woda oraz woda-woda a każde z nich może generować inny poziom hałasu. Kolejnym czynnikiem jest wybrane miejsce montażu, które również wpływa na percepcję hałasu. Jeśli urządzenie znajduje się blisko okien sypialni lub innych miejsc wrażliwych na hałas czy też montaż agregatu został dokonany na ścianie zewnętrznej lub w zabudowie ścian tworzący echo, wtedy nawet niewielki dźwięk może być uciążliwy. Technologiczne postępy w produkcji pomp ciepła oraz towarzyszące im dyrektywy narzucające dopuszczalny poziom ciśnienia akustycznego przyczyniły się do redukcji poziomu hałasu. Różnice między różnymi markami i modelami mogą być zauważalne, dlatego przed zakupem warto sprawdzić specyfikacje dotyczące emisji dźwięku.

Czy pompa ciepła bez fotowoltaiki ma sens ?

Tak naprawdę jedno do drugiego nie ma nic wspólnego. To tak jakbyśmy powiedzieli czy zakup piekarnika, pralki, kuchenki indukcyjnej bez fotowoltaiki ma sens. Wszystkie urządzenia służą do podniesienia komfortu a w obecnych czasach a wybór pompy ciepła jest jedną z naturalnych rzeczy.

Natomiast jeśli dołożymy dla naszej pompy ciepła oraz innych odbiorników elektrycznych inwestycje w postaci fotowoltaiki to jest to dobro dodane które w naturalny sposób jest z sobą w symbiozie.

Jaką pompę ciepła wybrać ?

Wybór pompy ciepła nie jest aż tak skomplikowany. Mamy do wyboru trzy główne typoszerego.

Najczęstszym wyborem są pompy ciepła powietrze – woda które możemy podzielić na urządzenia typu split oraz monoblok. Wybór tych pomp wiąże się z najmniejszymi kosztami, łatwym montażem oraz nadzwyczaj efektowną sprawnością w stosunku co do ceny montażu.

Drugim z kolei wyborem jest pompa gruntowa, typoszereg tych pomp zobowiązuje Inwestora do poczynienia nieco więcej prac oraz ingerencji w infrastrukturę ogrodową, koszty montażu są analogicznie większe od Inwestycji w pompy powietrzne natomiast sprawność ich jest nieco lepsza.

Ostatnim typem mało popularnym jest pompa woda-woda jak sama nazwa wskazuje urządzenie to do funkcjonowania potrzebuje zasobów pochodzących z pobliskiego zbiornika: może być nim rzeka lub jezioro, ewentualnie Inwestora czeka wykopanie dwóch studni, by instalacja pompy działała prawidłowo. Omawiane pompy cechują się efektywną pracą natomiast ich wykonanie należy do bardzo kosztownych.

Jaka pompa ciepła do domu 100 m2 ?

Dla prawidłowego doboru pompy ciepła nie zależnie od wielkości budynku i jego kubatury należy uwzględnić wiele czynników od których zależy końcowa przeliczeniowa moc dla efektywnego zapotrzebowania budynku w jego ogrzanie oraz ciepłą wodę użytkową. Dla uściślenia omawianego tematu skupimy się na Inwestycji dla domu jednorodzinnego budowanego technologią tradycyjną z normami budowlanymi obowiązującymi na rok 2024 bez żadnych odstępst. Budynek zostanie wybudowany na terenie województwa Lubuskiego gdzie obowiązuje nas II strefa klimatyczna. Inwestor wybrał już górne źródło ciepła i padło w całości na ogrzewanie podłogowe z drobnymi grzejnikami łazienkowymi do suszenia ręczników, w pomieszczeniach będą zainstalowane inteligentne termostaty a Inwestor deklaruje że ich temperatura komfortu w porze zimowej to maksymalnie 23sC w pomieszczeniach bytowych. W budowanym domu zamieszka 4-ro osobowa rodzina. Reasumując dla omawianego budynku możemy przyjąć zapotrzebowanie na energię cieplną w granicy 40W na m2, na przygotowanie wody użytkowej przyjmiemy wzór 250W na osobę gdzie daje nam to kolejne 1KW i w ten sposób w przybliżeniu możemy uznać że dobrana pompa o mocy grzewczej 5KW będzie spełniała swoje zadanie.

Z jakim typem ogrzewania współpracuje pompa ciepła ?

W chwili obecnej nowoczesne systemy grzewcze uzyskują największą efektywność energetyczną w przypadku ogrzewania niskotemperaturowego. W związku z powyższym zaleca się stosowanie ogrzewania podłogowego, ściennego lub mieszanego niskotemperaturowego o parametrach nie większych niż 40⁰C. Dlatego tak ważnym czynnikiem jest aby system grzewczy zaprojektowany był tak by do ogrzania budynku potrzebna była jak najmniejsza temperatura czynnika grzewczego. Natomiast pompa ciepła zastąpi niemal każdy stary piec i będzie pozwalała na korzystanie ze starych instalacji bez konieczności większych modernizacji.

Gdzie należy montować pompy ciepła ?

Pompy ciepła z uwagi na niewielkie gabaryty nie wymagają specjalnych dedykowanych miejsc czy też pomieszczeń. Można je instalować w miejscach przewidzianych w projekcie jak np. pomieszczenia piwniczne, gospodarcze, garaże itp. Istnieją pompy ciepła, które mogą być montowane na powietrzu lub umieszczone w gruncie.
W przypadku pomp ciepła typu SPLIT mamy do czynienia z dwiema jednostkami, jedna z nich znajduje się w budynku, a druga na zewnątrz, zaś w przypadku wyboru pompy typu monoblok całość będzie zamontowana na zewnątrz budynku.

Pompy ciepła

Kontakt

tel. kom. +48 883 760 200
e-mail: biuro@klimatech-gorzow.pl

Gorzów Wlkp. Słubice Kostrzyna nad odrą Barlinek Dębno Skwierzyna Dobiegniew Międzyrzecz Międzychód Sulęcin Świebodzin