Jakiego rodzaju klimatyzacje do domu lub mieszkania?

Na rynku możemy znaleźć klimatyzatory kasetonowe, przypodłogowe, kanałowe, naścienne oraz przysufitowe. W mieszkaniach przeważnie montowane są klimatyzatory naścienne, ponieważ jest najtańszą wersją urządzeń z wymienionych już typoszeregów, a na same zamontowanie takiego urządzenia potrzebny jest tylko kawałek prostej ściany. Ważne jest aby przewidzieć przed montażem klimatyzacji że z urządzenia wewnętrznego wykrapla się woda dlatego też, należy ją odprowadzić na zewnątrz, bądź do kanalizacji. W zależności od mocy chłodniczej, tego rodzaju klimatyzatory mają wymiary 28 cm wysokości, 70 do 120 cm szerokości i odstają od ściany na około 20 cm. Wobec tego warto sprawdzić czy mamy odpowiednią ilość miejsca na zainstalowanie takiego klimatyzatora.

Jakiego rodzaju klimatyzacje do domu lub mieszkania?

Klimatyzacja kasetonowa
Czasami możemy się spotkać z taką klimatyzacją w domu bądź mieszkaniu, jednak najczęściej stosowanym montażem są zdecydowanie montaże w budynkach komercyjnych. Klimatyzację kasetonową dzielimy na urządzenia dwustronne lub czterostronne. Klimatyzatory dwustronne warto zamontować w pomieszczeniach wąskich i długich, natomiast urządzenia czterostronne doskonale wpasują się w zatłoczone biura gdzie ważne jest zaprojektowanie instalacji tak by nie był odczuwalny tak zwany przeciąg.

Urządzenia przypodłogowe
Często zalecane są na poddaszu, ponieważ przez skośne ściany nie mamy możliwości zamontowania klimatyzacji na prostej ścianie. W takiej sytuacji pozostaje nam zainstalowanie urządzenia przypodłogowego, które przypomina tradycyjny grzejnik. Taki klimatyzator zaciąga powietrze z dołu i nawiewa do góry. Istotne jest, że od tego urządzenia trzeba odprowadzić skropliny.

Klimatyzacja kanałowa
Kiedy posiadamy nie używany sufit podwieszany lub poddasze, możemy zamontować klimatyzator kanałowy, urządzenie rozprowadza powietrze poprzez systemy kanałów wentylacyjnych koniecznie izolowanych, w pomieszczeniach natomiast będziemy widzieć tylko anemostaty zamontowane w suficie. Sama praca takiego zestawu jest dosłownie niesłyszalna a sam system klimatyzacji należy do najbardziej luksusowego z wymienionych typoszeregów. Jednak ta klimatyzacja jest dla tak zwanych klientów wymagających, a to dlatego że jego cena często jest dość duża, dla przykładu jej koszt może być trzykrotnie większy od klimatyzacji naściennej.

Aby wybrać idealną i komfortową klimatyzację musisz:

  • wyznaczyć miejsce na zamontowanie klimatyzacji oraz w jaki sposób połączyć rurami urządzenie z jednostką wewnętrzną,
  • sprawdzić jak podłączyć zasilanie elektryczne do klimatyzacji. Nie właściwym rozwiązaniem jest zasilenie urządzenia z puszki oświetleniowej, dlatego zaleca się zasilanie z gniazdka lub położenie osobnego obwodu elektrycznego.
  • dobrać moc chłodniczą klimatyzacji do poszczególnych pokoi: sypialni,salonu, kuchni (ważne są m² oraz nasłonecznienie)
  • sprawdzić jak odprowadzić skropliny z urządzenia wewnętrznego

Jak poradzić sobie z upałem? – Klimatyzacja w domu

Jak poradzić sobie z upałem? - Klimatyzacja w domu

Każdego lata, ciepłe a nawet czasem gorące dni są dla nas bardzo uciążliwe. W mieszkaniu, bloku czy biurze odczuwamy ciepłe, duszne i suche powietrze, które nie pozwala nam na normalne funkcjonowanie a co dopiero na efektywną pracę. Zatem rozpoczynamy gorączkowe poszukiwanie urządzeń obniżających temperaturę.

Co wybrać ?

  • Popularny wiatrak stacjonarny

Z pewnością spotykany w każdym domu aby przynieść chwilową ulgę i chłód podczas upałów. Jego dostępność jest w każdym markecie AGD, za niską cenę. Mogą być biurkowe lub do postawienia na podłodze z regulacją siły nawiewu. Każdy z nas jest świadomy, że przynoszą chwilowy chłód, ale w rzeczywistości tylko rozdmuchują powietrze co skutkuje wysuszaniem powietrza. Z tego powodu odczuwamy dyskomfort, a mianowicie pieką nas oczy i wysusza się nasza skóra.

  • Klimatyzator – stacjonarny czy przenośny ?

Bez wątpienia klimatyzator będzie najbardziej wydajnym urządzeniem. Musimy dokonać wyboru między montażem urządzenia na stałe, a kupnem urządzenia przenośnego. Drugi sposób jest dobry, jeśli zamierzamy używać go tylko kilka razy w roku i z możliwością przenoszenia do innych pokoi. Z pewnością jest to tańsze rozwiązanie . Zainstalowanie klimatyzatora na stałe jest zalecane, jeżeli chcemy utrzymać konkretną i stałą temperaturę nie tylko w upalne dni ale również podczas wykonywanej pracy lub preferencji domowników. Wówczas gdy zależy nam na temperaturze w różnych pomieszczeniach jednocześnie, ważną różnicą tych urządzeń jest kolosalna różnica głośności. Jeśli nie mamy dużo miejsca na zewnątrz budynku a chcielibyśmy w pomieszczeniach zainstalować kilka urządzeń klimatyzacyjnych to polecamy klimatyzacje typu multi split, która zawiera jednostkę zewnętrzną do której mamy możliwość zainstalowanie kilku urządzeń z wewnątrz budynku. Tego typu klimatyzacja funkcjonuje bardzo wydajnie oraz zużywa stosunkowo mało prądu.

Klimatyzator - stacjonarny czy przenośny ?

Bez zwątpienia dla każdego człowieka najważniejszym miejscem na ziemi jest jego dom. Przebywając w nim, pragniemy poczuć się w pełni swobodnie oraz zapewnić sobie najlepsze warunki do wypoczynku, jak również do pracy. Właściwe warunki termiczne całkowicie temu sprzyjają, zwłaszcza w sytuacji, gdy latem dom jest odpowiednio wychłodzony, a zimą ogrzewany tak, abyśmy nie marzli. Jaka jest najważniejsza zaleta klimatyzacji? Możliwość utrzymania pożądanej i stałej temperatury. Klimatech po uzyskanej wiedzy na temat Pańskich potrzeb, oferuje szereg najlepszych rozwiązań dla Waszego domu takich jak: najlepszej jakości klimatyzacje, która w znaczny sposób ułatwi prawidłową wymianę powietrza nawet przy największych upałach oraz pozwoli na sporą oszczędność energii, jak i kosztów. Klimatech w Gorzowie Wielkopolskim zadba o to, by Państwa dom z klimatyzacją był w pełni komfortowy oraz miał zdrowe i świeże powietrze. Nasze najlepsze klimatyzatory ścienne zagwarantują Państwu nie tylko wygodę ale i poczucie świeżości i chłodu podczas gorącego lata. Wraz z naszym doświadczonym ekspertem wybiorą Państwo odpowiedni klimatyzator.

Czy klimatyzacja w domu może zaszkodzić dziecku?

Czy klimatyzacja w domu może zaszkodzić dziecku?

W internecie możemy znaleźć sporo jednoznacznych opinii, które informują nas, że klimatyzacja szkodzi dzieciom. Jednak często są napisane bezmyślnie, ponieważ mało kto posiada na ten temat wiedzę. W rzeczywistości, używanie klimatyzacji może szkodzić dzieciom jak i dorosłym, ale tylko wtedy kiedy nierozsądnie się jej używa, i gdy sam montaż urządzenia zostanie wykonany nieprawidłowo. W takim razie zadajmy sobie to pytanie ponownie – Czy klimatyzacja w domu może zaszkodzić dziecku? Jak do tego nie dopuścić? Najważniejszą sprawą jest odpowiednie dobór urządzenia klimatyzacji i odpowiedni jej montaż w takim miejscu aby nie był odczuwalny tak zwany przeciąg. Nasze dzieci potrzebują najlepszych warunków do prawidłowego funkcjonowania w przypadku kiedy chodzi o temperaturę, jak i również o wilgotność powietrza. Dla dorosłych najkorzystniejsza temperatura będzie wahała się w granicach 20-22 stopni, a wilgotność powietrza na poziomie 60-70%. W przypadku dzieci wartości będą nieco inne. Temperatura dla noworodka będzie na poziomie 24 stopni, bez względu na porę dnia i tak będzie najkorzystniejsza dla niego. Dziecko w takim wczesnym wieku w mniejszym stopniu zatrzymuje ciepło. 20 stopni w dzień i minimalnie niższa temperatura w nocy będzie właściwa dla niemowlaka i starszych dzieci.

Czy klimatyzacja w domu może zaszkodzić dziecku? Jak do tego nie dopuścić?

Aby nasz organizm funkcjonował poprawnie, temperatura pomiędzy klimatyzowanym pomieszczeniem, a temperaturą na zewnątrz nie powinna przekraczać 6 stopni. Jeśli temperatura przekroczy średnią, możemy liczyć się z infekcją gardła – jego bólu i problemów z przełykaniem śliny. Natomiast zbyt wysoka temperatura ustawiana w sezonie jesiennym lub zimowym w celu dogrzania się, będzie znacząco wysuszała powietrze oraz potęgowała tworzenie się roztoczy, co prawdopodobnie może wywołać reakcje alergiczne. Co więcej może nam poważnie zaszkodzić np. wysuszając skórę i śluzówkę, która zaraz po urodzeniu dziecka jest wrażliwa i cienka oraz wymagająca stałego nawilżenia. Starajmy się używać klimatyzacje rozsądnie po to, aby uniknąć różnych nieprzyjemności. Warto pamiętać o przepływie świeżego powietrza i jego wietrzeniu, ponieważ klimatyzowane pomieszczenie nadmiernie je wysusza. Zachęcamy aby wyposażyć się w higrometr, który doskonale mierzy poziom wilgotności. Zalecamy aby Państwo z ostrożnością stosowali nawilżacze powietrza, dbając o regularną wymianę wody i minimalizować ryzyko rozwijania się glonów i grzybów. Aby uchronić dziecko przed różnymi czynnikami chorobotwórczymi należy pamiętać o jej regularnym czyszczeniu. Raz na tydzień powinno się czyścić filtr, możemy zrobić to samodzielnie. Należy to wykonać za pomocą np. pędzla myjąc pod zimną bieżącą wodą, następnie ważnym elementem jest wysuszenie filtrów przed ich powtórnym zamontowaniem w urządzeniu. Jeśli w Twoim posiadaniu są rozmaite funkcyjne filtry należałoby wymieniać filtry nie mniej, niż raz na 6 miesięcy. Taką czynność chętnie wykona wyspecjalizowany serwis klimatyzacji, czyli Klimatech w Gorzowie Wielkopolskim. Natomiast przegląd całej instalacji powinien być przeprowadzany dwa razy do roku, aby upewnić się, że klimatyzacja funkcjonuje poprawnie i sprzyja naszemu zdrowiu. Reasumując, klimatyzacja używana rozsądnie w żaden sposób nie będzie szkodziła Tobie i Twojemu dziecku.

Klimatech Twój Dostawca Klimatyzacji

Klimatech Twój Dostawca Klimatyzacji

Jesteśmy bardzo efektywnie pracującą i dynamicznie rozwijającą się firmą, która specjalizuje się w sprzedaży i montażu klimatyzacji do domów, mieszkań, sklepów czy też do biur w firmach. W tej branży wyróżniamy się wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem jak i punktualnością. Charakteryzuje nas ponadto indywidualne podejście do każdego Klienta i zlecenia. Od kilku lat zrealizowaliśmy z sukcesem wiele zleceń zarówno dla małych jak i dużych Klientów. Jednym z ważniejszych priorytetów, którym kierujemy się w swoich działaniach jest jakość i sprawność wykonania zadania. Dbamy o czas naszego Klienta. Pracujący dla nas monterzy to osoby z dużym doświadczeniem, mające odpowiednie kwalifikacje i wszelkie wymagane uprawienia związane z montażem oraz serwisu klimatyzatorów. Dodatkowo urządzenia, które są montowane przez naszą firmę Klimatech posiadają wszelkie niezbędne i wymagane atesty higieniczne oraz certyfikaty jakości jak. Dużym atutem naszej firmy Klimatech w Gorzowie Wielkopolskim jest kompleksowość oferowanych przez nas usług. Jednym słowem świadczymy usługi „pod klucz”. Klientom zapewniamy i gwarantujemy usługi poczynając od projektu, poprzez dostawę urządzenia, jego montaż i aż po uruchomienie. Co więcej zapewniamy przeglądy serwisowe jak i naprawy klimatyzatorów zarówno przed, w trakcie, jak i po sezonie. Realizujemy zlecenia zarówno od pojedynczych systemów typu split multi split czy też VRV składające się nawet kilkudziesięciu klimatyzatorów wewnętrznych i jednej jednostki zewnętrznej.  Montaż klimatyzacji, jak i serwis wykonujemy na terenie Gorzowa Wielkopolskiego.

Zachęcamy aby zgłosić się do naszej firmy Klimatech dzwoniąc pod numer telefonu: 883 760 200 albo wysyłając bezpłatną wycenę(kliknij tutaj) w sytuacji gdy klimatyzator przestanie prawidłowo funkcjonować. Najlepsze referencje od klientów świadczą o najwyższej jakości naszych usług. Pamiętajmy, ze dobrze funkcjonująca klimatyzacja zagwarantuje nam zdrowe i świeże powietrze w każdym pomieszczeniu.