Odpowiedni dobór klimatyzatora na poddasza w szczególności ze skosami powinien zostać zrobiony z nadzwyczajnie dużą starannością. Nieregularny układ ścian oraz sufitu przy złym doborze typu urządzeń oraz samego jego umiejscowienia jest doskonałym narzędziem dla stworzenia przeciągów w pomieszczeniu. Następnym ważnym czynnikiem to dobór mocy urządzenia, tutaj też poddasza najczęściej wychodzą poza ramy standardu doboru chłodniczego. Specyfika takich pomieszczeń jest zgoła inna od pomieszczeń na jakichkolwiek kondygnacjach poniżej poziomu poddaszy. Jednakże w dobie teraźniejszego budownictwa sytuacja znacznie się poprawia a różnice powoli się zacierają. Więc wróćmy do zadanego pytania, klimatyzacja na poddasze nie może robić Nam przeciągów, ważnymi informacjami dla doboru jego mocy będą informacje np. o izolacji dachu, klasie okien dachowych, roletach zewnętrznych. Uwzględnij przy doborze specyfikę pomieszczenia. Pamiętaj o właściwej mocy urządzenia oraz jego rodzaju, klimatyzator powinien dostosować się do warunków panujących na poddaszu a nie odwrotnie, dobrze dobrane urządzenie stworzy Nam komfort bytowy nawet podczas najgorętszych dni.

Dobór klimatyzatora dla pomieszczeń ze skosami

Klimatyzator typu konsola – dedykowanym urządzeniem jest klimatyzator typu konsola, jest to urządzenie montowane w dolnej części ścian podobnie jak grzejniki, ich prawdziwe przeznaczenie to ściany kolankowe natomiast możliwość są niewyczerpalne, odczucie przeciągów w omawianych urządzeniach praktycznie nie istnieje ponieważ wyrzut schłodzonego powietrza następuje z dołu do góry po czy swobodnie grawitacyjnie opada w dół.

Klimatyzacja kanałowa – następną propozycją jest urządzenie kanałowe jest to raczej system klimatyzacyjny ponieważ jej końcowy efekt to połączenie wiedzy oraz materiałów z zakresu chłodnictwa oraz wentylacji. Jest to system najbardziej wymagający, skomplikowany i najdroższy. Istnieją również Inwestycje w który wspólne porozumienie między projektantem i Inwestorem może skończyć się na propozycji cenowej podobnej a czasami tańszej niż pospolite urządzenia klimatyzacyjne. Z reguły nad poddaszem posiadamy dodatkową przestrzeń tzw. strych jeśli powierzchnia jego pozwala na zmieszczenie takiego systemu i swobodę późniejszego serwisu możemy wziąć pod uwagę stworzenia takiego systemu. System jest niesłyszalny, bez przeciągów, brak urządzeń na ścianach. My określamy ten system jako klimatyzacja dla wymagających lub klimatyzacja mercedes.

Klimatyzacja kasetonowa – urządzenie bardziej komercyjne, przeznaczona raczej do biur natomiast klienci często rozważają taką opcję. Montowane w suficie, widoczną mamy wyłącznie obudowę urządzenia.

Klimatyzacja naścienna – najbardziej popularny typoszereg urządzeń, nie będziemy się nad nimi pochylać ponieważ internet niedługo wybuchnie od nadmiaru wiadomości, natomiast należy mocno rozważyć miejsce takich urządzeń na poddaszach ponieważ charakterystyka ich pracy daje największe konsekwencje tworzenia przeciągów.